Kennel Characterhaus

Saksa lambakoerte kennel aastast 2007

2019 aasta suvel täitus 30 aastat saksa lambakoertega tegelemisest. Kristiin on koolituse ja trennifänn ning Eesti Kennelliidu poolt atesteeritud kuulekuse koolitaja, tööpäeval arhitekt. On näitustel käidud ja võistlustel võisteldud. Kodus on hetkel 5 näituseliini saksa lambakoera. 

Näeme trennis! :)

foto: Tatjana Tsernjakova

 

AJALUGU ja koolitaja tee

Kristiini esimene koerakoolikogemus on oma tädi koeraga 1980-ndatest, treeneriks Evi Vahtrik.

Kristiini päris oma esimene saksa lambakoer sündis aastal 1989 ja sellest ajast on sakslased ka jäänud. Kohustuslikud kuulekuse eksamid said tehtud ning sujuvalt jõudis tee järgmise koeraga võistlusteni. Eriti südamelähedane on spordiala IGP (Internationale Gebrauchshunde Prüfungsordnung) , mis on rahvusvaheline teenistuskoerte töökatse ja koosneb kolmest alast: jälg, kuulekus ja kaitse. Aastal 2010 saavutuseks EMV 3.koht.

Oma kenneli kasvandikud vajasid kuulekuse koolitust ning olid ka Kristiini esimesed õpilased. Vaikselt tekkis huvilisi juurde ning koerakoolitusest sai mõnus hobi. Trennidesse ilmus koeri erinevatest tõugudest ja ka mitte tõugudest. Kõik koerad peavad õppima hästi käituma :)

Aastal 2017 sai sooritatud Eesti Kennelliidus koolitaja eksam ja sellest ajast on Kristiin ametlikult atesteeritud kuulekuskoolituse treener. Koera koolitamine on elustiil ja areng ei ole lõppenud :) Koolitaja peab olema kursis maailmas toimuvaga. Seepärast on seminaridel-koolitustel osalemine loomulik elu osa. Traditsiooniks on saanud sõpruskonnaga iga-aastane IGP MM reis, kus tutvutakse viimase aasta n.ö. koerakoolituse trendidega, vaadatakse imelisi võistlussooritusi ja salvestatakse mälupilti maailma tase, kuhu poole püüelda.

Koera koolitamine on koeraomaniku vastutus oma pere-lemmiku eest. See hakkab peale hetkest, kui kutsikas koju tuuakse ja lõppeb sõbrakese elutee lõpus. Igapäevaselt ja iga ilmaga! Kvaliteetaeg! :)